Nokia 2 ќе чини само 99 долари

Објавено на 23.10.2017 во НовостиNokia 2 ќе чини само 99 долари

HMD Global уште еднаш годинава ќе ги израдува корисниците со ограничен буџет нудејќи го основниот модел Nokia 2 кој ќе чини само 99 долари со тоа што ќе има едноставен хардвер но, со неколку интересни адути кои ќе му дадат дополнителна предност.
Nokia 2 ќе има 4,7 инчен 720p HD дисплеј, четири-јадрен Qualcomm MSM8909 Snapdragon 210, 2 или 3 GB RAM, 16 GB основна меморија, 8 мегапикселна главна камера, батерија со мега капацитет од 4000 mAh и Android Nougat оперативен систем. 
Се очекува Nokia 2 да пристигне во текот на наредниот месец по што ќе се знаат повеќе детали за продажбата во Европа и финалната цена. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}