Nokia 7 веднаш се распродаде

Објавено на 24.10.2017 во НовостиNokia 7 веднаш се распродаде

HMD Global има фантастичен старт со новиот смартфон Nokia 7 кој за кратко целосно се распродаде во Кина и беа исполнети почетните 150 илјади резервации во „флеш“ онлајн продажбата што е одличен индикатор.

Nokia 7 доаѓа со 5,2 инчен екран со Full HD резолуција, работи со потенцијал од 2,2 GHz со осум-јадрениот Qualcomm Snapdragon 630 процесор, со Adreno 508 графичка, избор од 4 и 6 GB RAM, со 64 GB основна меморија и батерија со капацитет од 3000 mAh која го комплетира одличниот хардвер.

Nokia 7 може да се пофали и со 16 мегапикселна камера со Carl Zeiss оптика, 5 мегапикселна камера за селфи, а маската е заштитена со IP54 сертификатот. Смартфонот во Кина се продава за околу 300 долари, но неизвесно е дали истата цена ќе важи и за Европа.
 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}