OnePlus 5T ќе ја има најмоќната дуо камера

Објавено на 25.10.2017 во НовостиOnePlus 5T ќе ја има најмоќната дуо камера

OnePlus 5T очигледно ќе биде смартфон кој ќе привлече големо внимание бидејќи малиот кинески стартап подготвува големо изненадување. 
Според информации од бенчмарк сајтот Antutu тестиран е нов модел за кој се претпоставува дека е очекуваниот OnePlus 5T кој таму се појави со најмоќната дуо камера со два сензора по 20 мегапиксели со што би требало да се креираат фантастични слики. 
OnePlus 5T исто така од старт ќе работи со Android 8.0 Oreo систем, осум-јадрен Snapdragon 835 процесор, рекордни 8 GB RAM и 128 GB основна меморија, па со нетрпение го очекуваме да се појави на пазарот.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}