Moto Z2 Force Edition: Перформанси и камерен додаток

Објавено на 29.10.2017 во НовостиMoto Z2 Force Edition: Перформанси и камерен додаток

Moto Z2 Force Edition се покажа како добар следбеник на Moto Z2 Play. Новиот модел беше претставен во Њујорк со неодолив тенок дизајн и иновативна Moto ShatterShield технологија. Неговиот 5,5 инчен Quad HD AMOLED дисплеј има високо ниво на издржливост и на дело се покажа. 

Корисниците се задоволни и од неговиот Snapdragon 835 процесор, со Gigabit LTE технологија за брз пристап кон интернет. Задната камера е дупла со 12MP, при што едната е монохроматска, а другата е во боја. Батеријата трае долго, има TurboPower технологија за полнење, а она што најмногу интригира се Moto Mods додатоците: Gamepad, JBL 2 SoundBoost и безжичната маска за полнење.

360 Camera Moto Mod е одличен додаток со камера што снима под агол од 360 степени и прави интерактивни 4k видео записи и 3D аудио звук. Интересен модел на Motorola, која очигледно се потрудила да овозможи максимално искуство за корисниците.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}