Што ќе понуди Huawei Honor V10 за евтини пари?

Објавено на 06.11.2017 во НовостиШто ќе понуди Huawei Honor V10 за евтини пари?

По лансирањето на Mate 10 Lite од Huawei се подготвуваат повторно да ги задоволат потребите на корисниците со помал буџет преку новиот Honor V10 кој ќе понуди слични перформанси, но уште пониска цена за да допре до што е можно поголема корисничка база.

Според првичните информации Honor V10 ќе донесе 6 инчен дисплеј со 18:9 сразмер, ќе работи со осум-јадрениот Kirin 970 процесор, 6 GB RAM, Android 8.0 Oreo оперативен систем, дуо камера со 16+20 мегапиксели, како и батерија со капацитет од 3000 mAh.

Honor V10 ќе чини околу 400 евра со што ќе биде поевтин од Mate 10, а се очекува официјално да пристигне во текот на декември.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}