Apple спрема три нови модели: iPhone X ќе добие Plus верзија

Објавено на 14.11.2017 во НовостиApple спрема три нови модели: iPhone X ќе добие Plus верзија

По примерот со iPhone X, Apple ќе претстави 3 нови модели на наредниот настан, при што ќе имаме и iPhone X Plus верзија. Аналитичарот од KGI Securities, Минг-Чи Куо вели дека Apple спрема модел со дијагонала од дури 6,5 инчи, што ќе биде најголемиот екран досега.

Освен него, другите два модела ќе имаат OLED екрани, а едниот ќе биде со LCD. Освен наследникот на 5,8 инчениот iPhone X, кој ќе има OLED дисплеј, од Apple се очекува и LCD екран од 6,1 инч, а ќе биде со опција од десетката како што е Face ID и напредни камери што ќе го заменат Touch ID. Ова веројатно ќе биде најевтиниот телефон во понудата на Apple, чија цена ќе биде од 650 до 750 долари.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}