Откриен прв Sony смартфон од средната класа за 2018 година

Објавено на 20.11.2017 во НовостиОткриен прв Sony смартфон од средната класа за 2018 година

Нов Sony смартфон со број на модел H4133 е откриен на бенчмарк тест сајтот GFXBench што дава прв увид за понудата во средната класа за наредната година. Од Sony H4133 се очекува за нешто пониска цена да понуди одлични перформанси, како и иновации во дизајнот и можеби екран со сразмер од 18:9 што допрва треба да се потврди.

Според информациите кои се на располагање Sony H4133 ќе има 5,2 инчен Full HD дисплеј, ќе работи со осум-јадрениот Snapdragon 630 процесор, со 3 GB RAM, 32 GB основна меморија, 21 мегапикселна главна камера, 8 мегапикселна селфи камера, а ќе ја користи и најновата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}