Meizu го прави првиот Full View смартфон

Објавено на 21.11.2017 во НовостиMeizu го прави првиот Full View смартфон

Meizu ќе се приклучи на престижните брендови со изработка на нивниот прв Full View смартфон со екран кој ќе има размер од 18:9 и минимална рамка околу дисплејот.

Од новиот модел на Meizu се појавија и првите протечени слики од Кина кои откриваат минимални детали за дизајнот на престојниот смартфон кој треба да дебитира во 2018 година. 

Наскоро се очекуваат повеќе детали за новиот премиум модел на Meziu кој исто така ќе располага со дуо камера како и скенер за отпечатоци на задната страна.

 

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}