OnePlus ги предизвика Samsung, Google и Apple со најбрзо полнење

Објавено на 23.11.2017 во НовостиOnePlus ги предизвика Samsung, Google и Apple со најбрзо полнење

OnePlus реши да ги предизвика големите играчи како Samsung и Apple со нова реклама во која ги истакнува фантастичните можности на најновиот модел OnePlus 5T кој со Dash Charge опцијата за само половина час стигнува да ја наполни батеријата до 57% од капацитет што е многу побрзо од конкуренти како Samsung Galaxy S8 Plus, Google Pixel XL 2 или iPhone 8 Plus.

OnePlus 5 има батерија со севкупен капацитет од 3300 mAh, додека пак стандардниот полнач кој доаѓа во пакувањето има моќност од 20W каде е главната разлика во однос на конкурентите. Погледнете и оставете ни коментар за вашето мислење.

There's no comparison, really! Watch the #OnePlus5T whip other flagships in a screen-on charging test. https://t.co/vErBcGRqXX pic.twitter.com/OzU8MvaLaZ

— OnePlus (@oneplus) November 23, 2017
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}