Motorola ја тестира Oreo надградбата за Moto Z Play

Објавено на 28.11.2017 во НовостиMotorola ја тестира Oreo надградбата за Moto Z Play

Смартфонот Moto Z Play на бенчмарк тест сајтот Geekbench се појави со нов софтвер, односно видливо е дека постои модел кој работи со новата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo. 

Тоа значи дека Motorola интерно веќе ја тестира надградбата со Android 8.0 Oreo наменета за Moto Z Play која би требало да пристигне во текот на наредниот месец и да ги донесе сите новитети за поефикасен и побрз мултитаскинг, подобри нотификации и поголема стабилност на батеријата. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}