Што ќе понуди Galaxy A8+ (2018)?

Објавено на 03.12.2017 во НовостиШто ќе понуди Galaxy A8+ (2018)?

Galaxy A8+ (2018) ќе биде новиот поквалитетен смартфон од А серијата на Samsung кој како што сугерира самото име ќе пристигне на почетокот на следната година. 

Galaxy A8+ (2018) според бенчмарк сајтовите на кои досега беше тестиран ќе располага со Infinity дисплеј со минимална рамка и размер од 18:9, двојна камера и моќен Exynos процесор со осум-јадра, како и Android 8.0 Oreo оперативен систем. 

Наскоро очекуваме повеќе детали за Galaxy A8+ (2018).Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}