Bitcoin не престанува со растот, стигна до 11.900 долари

Објавено на 06.12.2017 во НовостиBitcoin не престанува со растот, стигна до 11.900 долари

Велат дека не треба да се натпреваруваме со другите, туку со самите себе. Највредната валута на светот, Bitcoin, го собори сопствениот рекорд, па сега криптовалутата вреди неверојатни 11.900 долари. 

Bitcoin продолжува да расте и покрај предупредувањата од аналитичарите дека е многу опасно и дека неговата вредност би можела одеднаш да падне драстично. Минатата недела Bitcoin надмина рекорд од 10.000 и 11.000 долари, а во недела вредеше 11.700 долари. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}