Huawei P11 е планиран со три главни камери!?

Објавено на 06.12.2017 во НовостиHuawei P11 е планиран со три главни камери!?

Од Кина пристигна нова атрактивна информација за престојниот смартфон Huawei P11 кој ќе биде меѓу првите на пазарот следната година со дури 3 главни камери на задната страна со комбиниран капацитет од неверојатни 40 мегапиксели, нешто слично како кај Nokia PureView смартфонот.

Huawei P11 исто така на предната страна ќе има и ултимативна селфи камера со капацитет од 24 мегапиксели, а ќе може да прави и квалитетни слики при многу слаба осветленост, па останува да видиме дали овие информации држат вода.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}