Apple планира поевтин iPhone со LCD дисплеј

Објавено на 08.12.2017 во НовостиApple планира поевтин iPhone со LCD дисплеј

Apple за следната година најверојатно ќе има барем еден смартфон со LCD дисплеј пред целосно да се префрли на OLED технологијата откако ќе ги обезбеди панелите произведени од LG Display односно и целосно да го напушти Samsung како свој партнер.

Новиот iPhone во 2018 година со LCD дисплеј ќе има големина од 6 инчи најверојатно со Full HD Retina резолуција, а ќе има и метално наместо стаклено куќиште со што ќе биде поевтин во понудата.

Наследникот на iPhone X ќе има и втор модел со поголем екран од 6.3 инчи и сличен стаклен дизајн, секако со повисока цена од околу 1000 долари. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}