Откриено колку ќе чини Huawei Honor 9 Lite

Објавено на 16.12.2017 во НовостиОткриено колку ќе чини Huawei Honor 9 Lite

Huawei Honor 9 Lite како нов смартфон на Huawei во средната класа се очекува да пристигне на 21 декември точно на неколку дена пред почетокот на празничната шопинг сезона. Според најновите информации се открива и цената на Huawei Honor 9 Lite кој ќе чини околу 300 евра.

Оваа цена е предвидена за кинескиот пазар, па постои можност Huawei Honor 9 Lite да биде нешто поскап за европските купувачи, но разликата нема да биде премногу голема. Huawei Honor 9 Lite ќе понуди 5,6 инчен Full View дисплеј со размер од 18:9, ќе работи со осум-јадрен Kirin 659 процесор, две главни камери од 13 + 2 мегапиксели и Android 8.0 Oreo оперативен систем.

Автор: Ljupco Aleksovski
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}