Се појави наследник на Sony Xperia XZ1

Објавено на 17.12.2017 во НовостиСе појави наследник на Sony Xperia XZ1

Нов тест модел на Sony кој се појави за тестирање најверојатно е наследник на Xperia XZ1 бидејќи има сличе карактер како топ смартфон за високата класа со осум-јадрениот Qualcomm Snapdragon 845 процесор кој е од следната генерација и ќе понуди досега најквалитетни перформанси.

Xperia XZ2 како што претпоставуваме дека ќе се вика овој смартфон ќе располага и со 5,4 инчен Full HD дисплеј, најверојатно со размер од 18:9 со целосна искористеност на предната површина, Android Oreo оперативен систем и дуо камера со по 12 мегапиксели.

Xperia XZ2 исто така ќе има и за нијанса подобра батерија со капацитет од 3150 mAh, 15 мегапикселна селфи камера, 3 GB RAM, слот за microSD и microUSB порт.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}