Nokia со видео кое ќе ве „стопли“ за празниците

Објавено на 20.12.2017 во НовостиNokia со видео кое ќе ве „стопли“ за празниците

HMD Global од Финска кои го водат брендот на Nokia лансираа празнично видео со кое сакаат да ги разнежнат нивните корисници и да ги стоплат пред празничната сеозна. Во ера на доминација на социјални мрежи и апликации, од Nokia повикуваат за време на празниците да се отргнете од смарт уредите и слободното време да го поминете посветувајќи им внимание на најблиските. 

Од Nokia сметаат дека технологијата има фантастични начини за поврзување на луѓето, но ништо не може да го замени личното присуство. Затоа претстојните празници поминете го заедно со тие што најмногу ви значат бидејќи од вас нема подобар подарок. 

 

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}