Huawei ќе има богата P серија догодина

Објавено на 27.12.2017 во НовостиHuawei ќе има богата P серија догодина

Huawei во 2018 година има доста амбициозни планови да се наметне како втор бренд во продажбата на квалитетни смартфони веднаш зад Samsung и да го задржи водството кое го стекна пред Apple.

За таа цел планира да лансира три нови смартфони од препознатливата P серија кои веќе станаа препознатливи кај купувачите од премиум класата.

Huawei во вториот квартал од 2018 година ќе ги лансира Huawei P20, Huawei P20 Lite и супер моќниот Huawe P20 Plus со Full View екрани и Leica оптика за дуо камерите, како и нов Kirin процесор со осум јадра и напредна технологија за поддршка на вештачка интелигенција.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}