Ретро телефонот Nokia 3310 ќе добие и 4G верзија

Објавено на 28.12.2017 во НовостиРетро телефонот Nokia 3310 ќе добие и 4G верзија

HMD Global и натаму ќе игра на картата носталгија со плановите за лансирање на уште една верзија на ретро телефонот Nokia 3310 кој ќе биде еден од ретките обични телефони со 4G LTE мобилна конекција за супер брз интернет на корисниците.

4G моделот на Nokia 3310 веќе е регистриран и одобрен од кинеската агенција TENNA па со идентичен дизајн, спецификации и големина планирано е да биде пуштен во продажба во првиот квартал од 2018 со цена која ќе изнесува околу 65 евра.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}