Излегоа фотографии од дизајнот на Sony Xperia XA2 Ultra

Објавено на 02.01.2018 во НовостиИзлегоа фотографии од дизајнот на Sony Xperia XA2 Ultra

Sony оваа година треба да го презентира моделот Xperia XA2 Ultra, за кого протекоа фотографии. Смартфонот е стилизиран со тенки странични рамки, а дебелината на телефонот е иста како кај претходните уреди. 

Xperia XA2 Ultra е од средната класа на телефони, со огромен 6 инчен full HD дисплеј и резолуција од 1080 пиксели. Под хауба има Snapdragon 630 процесор, 4GB RAM меморија и 64GB меморија за лични податоци. Од задната страна има камера од 21MP и 2 предни камери.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}