Познато колку ќе чини Huawei P во Европа

Објавено на 02.01.2018 во НовостиПознато колку ќе чини Huawei P во Европа

Смартфонот едноставно наречен Huawei P наскоро ќе биде лансиран во Европа и веќе е познато колку ќе чини кога ќе биде пуштен во продажба. Huawei P е интернационалната верзија на моделот Huawei Enjoy 7S кој е достапен за кинескиот пазар, а во Европа ќе се продава по цена од околу 250 долари.

Huawei P во Европа ќе биде достапен со мемориски избор од 3GB RAM со 32 GB основна меморија, секако со слот за microSD мемориска картичка, 5.55 инчен FullView дисплеј, осум-јадрен HiSilicon Kirin 659 процесор, дуо главна камера со два сензора од 13 + 2 мегапиксели и Android Oreo оперативен систем.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}