Lenovo K320t е најинтересниот евтин смартфон

Објавено на 02.01.2018 во НовостиLenovo K320t е најинтересниот евтин смартфон

Lenovo K320t е нов смартфон за азискиот пазар каде најпрво ќе се продава со многу интересн сетап како еден од најевтините мобилни уреди кој донесе двојна камера во оваа класа. Lenovo K320t располага со дуо камера на задната страна со 8+2 мегапиксели, како и 8 мегапикселна селфи камера.

Lenovo K320t исто така може да се пофали дека е еден од најевтините смартфони со екран со размер од 18:9 со големина од 5.7 инчи и резолуција од 720 x 1440 пиксели. Исто така Lenovo K320t нуди избор на 2 или 3 GB RAM, како и на 16 или 32 GB основна вградена меморија.

Во Кина Lenovo K320t ќе се продава за цена од околу 150 долари, па би било интересно да се види негова интернационална верзија со слична сума за основната класа бидејќи има многу адути и е навистина исплатлив смартфон.

Автор: Ljupco Aleksovski


Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}