Nokia 6 (2018) веднаш си доби надградба со Android 8.0 Oreo

Објавено на 08.01.2018 во НовостиNokia 6 (2018) веднаш си доби надградба со Android 8.0 Oreo

Новиот смартфон Nokia 6 (2018) кој во петокот беше официјално претставен во петокот ги разочара фановите бидејќи стартуваше со постара верзија на оперативниот систем Android 7.1 Nougat. 

Сепак, од HMD Global побрзаа да го надоместат овој принуден чекор и веднаш ја лансираа софтверската надградба со најновата верзија на системот Android 8.0 Oreo за Nokia 6 (2018), па така корисниците воопшто нема да зебележат никакви недостатоци. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}