SanDisk го претстави најмалиот USB-C флеш

Објавено на 10.01.2018 во НовостиSanDisk го претстави најмалиот USB-C флеш

На CES 2018 саемот во Лас Вегас, SanDisk го презентирала најмалиот USB-C флеш драјв со меморија од 1TB. Работниот тип на SanDisk USB 3.0 е заменет со USB-C технологија, така што корисниците ќе може директно да префрлат содржина на компјутер или смартфон со Android оперативен систем.

Со оглед на тоа што Flash драјв е моментално прототип, засега не е познато кога ќе се појави на пазарот и за која цена. Со оглед на тоа што цената на USB-C SSD во целосна големина од 1TB сега е 350 долари, тешко е да се замисли дека SanDisk моделот ќе биде лесно пристапен.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}