Samsung официјално го претстави Galaxy J2 Pro (2018)

Објавено на 10.01.2018 во НовостиSamsung официјално го претстави Galaxy J2 Pro (2018)

Samsung го презентираше новиот модел Galaxy J2 Pro (2018) од евтината класа, но со солидни перформанси. J2 Pro (2018) го има во црна, златна и сина боја, за цена од 145 долари. 

Samsung Galaxy J2 Pro (2018) беше официјално презентиран на CES 2018 со 5-инчен Super AMOLED дисплеј и резолуција 540x960 пиксели, Android 7.0 Nougat оперативен систем, кој сигурно ќе може да се надгради со Android Oreo и батерија со капацитет од 2600mAh. 

Од задната страна имате камера од 8MP и селфи камера од 5MP. Под хауба смартфонот има 1.5GB RAM меморија и 16GB меморија. Како ви се чини?

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}