Samsung потврди кога точно пристигнуваат Galaxy S9 и Galaxy S9+

Објавено на 10.01.2018 во НовостиSamsung потврди кога точно пристигнуваат Galaxy S9 и Galaxy S9+

ДЏ Кох, директорот на мобилниот бизнис на Samsung, потврди дека компанијата планира да ја искористи сцената на MWC 2018 саемот кој годинава се одржува кон крајот на февруари во Барселона за да ги претстави новите супер смартфони Galaxy S9 и Galaxy S9+.

На фановите Galaxy S9 и Galaxy S9+ ќе им бидат откриени на 26 февруари кога ќе имаат можност да ги видат сите планирани новитети во дисплејот, сензорите, новиот осум-јадрен Exynos 9810 процесор, новата камера, како и многу други корисни промени и подобрувања.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}