Alcatel 5 Series доаѓа со премиум дизајн на MWC 2018

Објавено на 11.01.2018 во НовостиAlcatel 5 Series доаѓа со премиум дизајн на MWC 2018

Alcatel ќе лансира повеќе модели на смартфони на MWC во Барселона. Според видеото што го погледнавме, очигледно е дека Alcatel 5 Series располага со премиум и драстично променет дизајн. Палците горе!

Новиот предводник на Alcatel ќе има две камери од задната и од предната страна. Дисплејот од предната страна очигледно е многу голем и со максимизиран екран, со минимални рамки. Погледнете го видеото и пишете ни ги вашите импресии.

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus
 


{}