Huawei P20 ќе има дисплеј со размер од 18.7:9?

Објавено на 11.01.2018 во НовостиHuawei P20 ќе има дисплеј со размер од 18.7:9?

Нов бенчмарк тест направен наводно со прототип на Huawei P20 смартфонот открива дека ќе располага со дисплеј со размер од 18.7:9, што значи дека ќе има целосна искористеност на предната површина со минимална рамка што ќе донесе сосема изменет дизајн.

Новиот Huawei P20 доколку овој тест е точен ќе има дисплеј со Quad HD резолуција и Android Oreo оперативен систем, па наскоро чекаме повеќе детали бидејќи ова се само основни и почетни информации Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • iPad 9.7 (2017)
  • Gear S
  • Gear S2 3G
  • Gear S2 classic 3G
  • Galaxy Tab S2 9.7
  • Galaxy Tab S2 8.0
  • Galaxy Tab 4 10.1 (2015)
  • Galaxy Tab E 9.6
  • Galaxy Tab 3 V
  • Galaxy Tab A 9.7 & S Pen
 


{}