Прв поглед на евтиниот Alcatel 3C

Објавено на 11.01.2018 во НовостиПрв поглед на евтиниот Alcatel 3C

Alcatel оваа година ќе лансира претежно смартфони со екран со размер од 18:9, а повеќе нема да го користи Idol брендот кој ќе биде заменет со едноставно нумеричко означување, па така дел од нив ќе биде и претстојниот Alcatel 3C за кој се појавија први детали.

Alcatel 3C ќе има најверојатно 6 инчен HD+ дисплеј со резолуција од 1,440x720 пиксели, ќе работи со осум-јадрен MediaTek MT8321 процесор, 1 GB RAM, 16 GB основна меморија, 8 мегапикселна главна камера, 5 мегапикселна селфи камера, батерија со капацитет од 3,000 mAh и Android Nougat оперативен систем.

Alcatel 3C целосно ќе биде презентиран следниот месец на MWC 2018 во Барселона, а најверојатно ќе чини околу 100 евра.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus
 


{}