LG прикажа нов смарт звучник, овој пат со дисплеј

Објавено на 11.01.2018 во НовостиLG прикажа нов смарт звучник, овој пат со дисплеј

LG го прикажа новиот смарт звучник LG ThinQ WK9 кој за разлика од нивниот прв модел кој неодамна беше претставен, овој пат нуди и дополнителен 8 инчен дисплеј на допир за подобра контрола на командите, како и приказ на видео содржини што е доста атрактивно за корисниците.

LG ThinQ WK9 ќе работи и со гласовни команди преку програмата со вештачка интелигенција Google Assistant, ќе има силни стерео звучници и Chromecast поврзување со смарт уреди.

LG ThinQ WK9 во продажба ќе влезе во текот на летото со цена која ќе изнесува под 300 долари.

Автор: Ljupco Aleksovski
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}