HTC 10 ја добива надградбата со Android Oreo

Објавено на 12.01.2018 во НовостиHTC 10 ја добива надградбата со Android Oreo

Ланскиот премиум смартфон HTC 10 релативно брзо и во речиси ист термин како и повеќето конкуренти започна да ја добива софтверската надградба со оперативниот систем Android 8.0 Oreo.

Со оваа надградба HTC 10 ќе ги добие сите новитети меѓу кои подобра приватност на корисниците, поефикасен мултитаскинг, поефикасни нотификации и подобар менаџмент на батеријата. 

Автор: Ljupco Aleksovski
 
Најнови телефони
 
  • iPad 9.7 (2017)
  • Gear S
  • Gear S2 3G
  • Gear S2 classic 3G
  • Galaxy Tab S2 9.7
  • Galaxy Tab S2 8.0
  • Galaxy Tab 4 10.1 (2015)
  • Galaxy Tab E 9.6
  • Galaxy Tab 3 V
  • Galaxy Tab A 9.7 & S Pen
 


{}