Прва слика од LG G7 открива супер тенки рамки

Објавено на 12.01.2018 во НовостиПрва слика од LG G7 открива супер тенки рамки

Прва слика која протече од наводен прототип на LG G7 открива дека новиот супер смартфон ќе има многу тенка рамка околу екранот кој за компанијата ќе биде прв со модерниот размер од 18:9.

LG G7 на предната страна ќе има и две селфи камери, скенер за отпечатоци и физичко копче за активација на задната страна, дуо главна камера и брзо полнење на батеријата.

LG G7 се очекува да влезе во продажба во април, но постои забуна за името бидејќи од LG најавија дека повеќе нема да го користат терминот G за премиум серијата на смартфони.

Автор: Aleksandar Stankov


Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}