Asus ZenFone Max Plus: Голем дисплеј, моќна батерија и ниска цена

Објавено на 16.01.2018 во НовостиAsus ZenFone Max Plus: Голем дисплеј, моќна батерија и ниска цена

Asus ZenFone Max Plus беше најавен на CES со 5,7 инчен дисплеј и резолуција од 2160x1080 пиксели, Mediatek MT6750T 8 јадрен процесор, 3GB RAM меморија, 32GB ROM меморија и 100GB бесплатен простор на Google Drivе. 

Од задната страна имате двојна камера со 16MP/8MP и широк агол за снимање, додека од предната страна имате 8MP камера за правење селфи.

Батеријата има капацитет од 4130mAh, која може да издржи 13 часа репродукција на видеозаписи, чиј животен век е двојно поголем во однос на ова прашање во споредба со останатите телефони на пазарот, тврди Asus

Смартфонот има технологија за брзо полнење, па така за 15 минути полнење, би можеле да разговарате дури 3 часа, додека за полнење на целата батерија се потребни 3 часа. Цената на Asus ZenFone Max Plus изнесува 229 долари... што мислите?

Автор: Ljupco Aleksovski
 
Најнови телефони
 
  • iPad 9.7 (2017)
  • Gear S
  • Gear S2 3G
  • Gear S2 classic 3G
  • Galaxy Tab S2 9.7
  • Galaxy Tab S2 8.0
  • Galaxy Tab 4 10.1 (2015)
  • Galaxy Tab E 9.6
  • Galaxy Tab 3 V
  • Galaxy Tab A 9.7 & S Pen
 


{}