Razer Phone ќе има моќен наследник

Објавено на 22.01.2018 во НовостиRazer Phone ќе има моќен наследник

Фановите на мобилниот гејминг оваа година може да очекуваат наследник на Razer Phone кој би се појавил во септември, односно својата промоција може да ја доживее за време на IFA саемот во Берлин.

Според очекувањата Razer Phone 2 ќе има многу моќен процесор и графичка карта, а исто така би требало да профункционира со Project Linda на Razer со кој смартфонот се вметнува во лаптоп модел за целосно PC искуство, но повеќе детали ќе следат наскоро.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}