Фото: Целосно се појави Galaxy S9 Plus

Објавено на 26.01.2018 во НовостиФото: Целосно се појави Galaxy S9 Plus

Благодарение на протечени слики од изработувачот на маски Poetic речиси целосно е откриен изгледот на престојниот Galaxy S9 Plus кој ќе биде супер голем смартфон со екран од околу 6 инчи со размер на Infinity дисплејот од 18:9.

Од прикажаното на сликата може да се забележи дека Galaxy S9 Plus ќе има сива боја на телото, двојна главна камера на задната страна со ласерски автофокус и скенер за отпечатоци. 

Galaxy S9 Plus се очекува официјално да биде претставен на 25 февруари на големата сцена на MWC 2018 во Барселона.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}