Ерик Финман (19) е крипто-милионер што сака да започне со нова валута

Објавено на 30.01.2018 во НовостиЕрик Финман (19) е крипто-милионер што сака да започне со нова валута

Растот на криптовалутите направи мултимилионери од некои луѓе преку ноќ. Некои од овие нови милионери се уште се на факултет или веќе се откажуваат од него поради заработката на парите. Еден од таквите крипто-богаташи е 19-годишниот Ерик Финман, кој стана милионер благодарение на високите цени на биткоин.

За разлика од повеќето други крипто-богаташи што го чекаат вистинскиот момент за кеширање на биткоините, Финман има мисија. Минатата година Финман се разочара од криптовалутата и смета дека оригиналната идеја за блокчејн и криптовалути веќе не постои, оти ја надминаа измамите и политиката околу тоа дали може биткоин да биде заменет од традиционалните пари. Така одлучил тоа да го промени. Тој сака да ги убеди биткоин милионерите да започнат со нова криптовалута.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}