Oukitel не издржа и направи евтин клон на iPhone X

Објавено на 03.02.2018 во НовостиOukitel не издржа и направи евтин клон на iPhone X

Кинескиот евтин бренд Oukitel не издржа да лансира смартфони кои се резултат на нивен дизајн и реши повторно да ги излаже корисниците презентирајќи им клон на iPhone X кој изгледа речиси идентично како и моќниот модел на Apple, но има драстично послаб хардвер, па затоа и чини само 180 долари.

Oukitel U18 главната копија на iPhone X ја прави со идентичен дисплеј со засек на горната страна како и размер од 18:9 со големина од 5.8 инчи. Доколку корисниците сакаат евтина копија на iPhone X можеби ќе размислат за купување на Oukitel U18, но не треба да очекуваат ништо спектакуларно.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}