Sony Xperia XZ2 откриен по грешка од мобилен оператор

Објавено на 06.02.2018 во НовостиSony Xperia XZ2 откриен по грешка од мобилен оператор

Мобилниот оператор Three Ireland на прашање на корисник на Twitter по грешка даде одговор за засега неофицијалниот смартфон Sony Xperia XZ2. Според одговорот на операторот кој подоцна беше избришан е откриено дека наскоро треба да пристигне Sony Xperia XZ2 со што практично му се „расипува“ изненадувањето на Sony Mobile кое треба да го приреди на претстојниот MWC 2018 мобилен саем во Бaрселона.

Засега повеќе детали за Sony Xperia XZ2 не се познати освен што се претпоставува дека ќе биде смартфон од премиум класата, па за повеќе информации следете не во наредниот период.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}