Сите гласини укажуваат дека iPhone SE доаѓа во март

Објавено на 09.02.2018 во НовостиСите гласини укажуваат дека iPhone SE доаѓа во март

Apple би можел наскоро да ја освежи својата линија на производи со нови модели, а првите резултати би можеле да ги видиме уште во следниот месец според најновиот извештај. Немаме конкретни информации, но експертите велат дека доставувачите на Apple со нетрпение го очекуваат лансирањето на новиот производ, кој би требало значително да им ја зголеми заработката.

Изгледа дека се работи за iPhone SE, како и надградбата за Apple Watch или дури и новиот iPad. Apple во 2017 година досега во минатото го правеше ова: во март го претстави црвениот iPhone 7, новиот iPad модел и надградби за iPhone SЕ, додека минатата година настапи на сцена само iPhone SE.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}