Huawei P20 со грандиозна промоција во Париз

Објавено на 09.02.2018 во НовостиHuawei P20 со грандиозна промоција во Париз

Huawei и официјално потврди дека официјалната промоција на претстојниот премиум смартфон Huawei P20 ќе се одржи на 27 март на грандиозен настан во градот на светлината Париз. 

Според досегашните откриени информации Huawei P20 серијата освен со главниот модел кој ќе има три камери и Full View дисплеј, ќе биде претставена и од уште два модели, Huawei P20 Lite и Huawei P20 Plus, па фановите со нетрпение ги очекуваат овие иновативни смартфони.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}