Фото: Дали е ова новиот Huawei P20 Lite?

Објавено на 11.02.2018 во НовостиФото: Дали е ова новиот Huawei P20 Lite?

Нова серија на слики протекоа од наводниот прототип на Huawei P20 Lite со што речиси целосно се открива изгледот на претстојниот одличен смартфон во понудата на Huawei кој заедно со поголемите модели ќе пристигне на 27 март во Париз. 

Од протечените слики може да се забележи дека Huawei P20 Lite ќе има FullView дисплеј со засек на врвот на екранот што значи дека ќе користи речиси идентичен панел како и iPhone X, со помали промени во дизајнот.

Huawei P20 Lite исто така ќе располага со двојна главна камера на задната страна, а најверојатно ќе работи со моќен осум-јадрен Kirin 659 процесор, 4 GB RAM, како и батерија со капацитет од 2900 mAh.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus
 


{}