Asus Zenfone 5 Lite ветува многу

Објавено на 11.02.2018 во НовостиAsus Zenfone 5 Lite ветува многу

Претстојниот поевтин Asus Zenfone 5 Lite ветува многу бидејќи како основен смартфон во новата серија на Asus ќе има пониска цена, но доста добри компоненти.

Според најновите информации кои протекоа Asus Zenfone 5 Lite ќе располага со 5.7 инчен Full Display со 1080p HD резолуција, ќе има дуо главна камера со два сензора, а на предната страна ќе има по две селфи камери.

Asus Zenfone 5 Lite најверојатно својата промоција ќе ја дочека на крајот на месецов на MWC 2018 во Барселона, па наскоро ќе следат многу повеќе детали. Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}