Xiaomi ветува нов фаблет за прифатлива цена

Објавено на 12.02.2018 во НовостиXiaomi ветува нов фаблет за прифатлива цена

Xiaomi Redmi Note 5 Pro ќе биде новиот фаблет на кинескиот стартап кој треба да пристигне официјално деновиве со што одлично ќе се вклопи во понудата за интернационалниот ден на вљубените.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro според досегашните информации ќе понуди голем Full Display со големина до 6 инчи со резолуција од 2160x1080 пиксели, ќе работи со осум-јадрениот Snapdragon 636 процесор и ќе има избор на 3GB/4GB/6GB RAM.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}