Што се крие за Huawei Mate X ?

Објавено на 12.02.2018 во НовостиШто се крие за Huawei Mate X ?

Huawei го патентираше името Huawei Mate X кое најверојатно ќе се користи за следната премиум смартфон серија наменета за премиум класата. 

Ова е прв чекор во обидите на Huawei да настапи со нешто сосема ново и свежо во својата понуда, па така се уште е рано да се прогнозира за спецификации и цени, но сигурно е дека со Huawei Mate X ќе им се спротистави на моќните конкуренти и нивните фаблети.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}