HTC 10 моделот на операторите добива Android Oreo

Објавено на 12.02.2018 во НовостиHTC 10 моделот на операторите добива Android Oreo

Ланскиот премиум смартфон HTC 10 наменет за продажба преку мобилните оператори ги заврши подготовките за новата софтверска надградба со последната верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo.

Откако веќе една недела се доставува Android 8.0 Oreo надградбата наменета за отклучената верзија на HTC 10 сега и моделот кој е купен преку мобилните оператори ќе ја добива надградбата во сите региони.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}