За прв пат тестиран Samsung Galaxy S9 со Exynos 9810

Објавено на 13.02.2018 во НовостиЗа прв пат тестиран Samsung Galaxy S9 со Exynos 9810

Samsung Galaxy S9 за прв пат е откриено како е тестиран на бенчмарк сајтот Geekbench со новиот супер-моќен осум-јадрен Exynos 9810 кој ќе има дополнителни засилувања за специјални операции. 

Како што може да се забележи Exynos 9810 процесорот оствари резултат од 3648 поени при работа на едно јадро, а кога сите се активирани и работат под полн потенцијал тогаш резултатот изнесува 8894 поени што е навистина импресивно.

Samsung Galaxy S9 со Exynos 9810 процесорот ќе биде наменет за интернационалниот пазар, а официјално ќе биде промовиран на 25 февруари во Барселона на MWC 2018. Настанот во живо ќе го проследи тимот на telefoni.mk и од прва рака веднаш ќе ги добиете сите информации.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}