Nokia 9 веќе има функционален прототип

Објавено на 13.02.2018 во НовостиNokia 9 веќе има функционален прототип

Nokia 9 е еден од подолго очекуваните смартфони на HMD Global во премиум класата со оглед на тоа што се очекува да понуди многу моќен хардвер по цена за која сите се надеваат дека ќе биде во рамки на нормалата и нема да биде премногу скап како останатите конкуренти.

Nokia 9 веќе има функционален прототип кој беше скришно забележан како се тестира во Џакарта, најверојатно доделен на некој инженер кој работи на проектот.

Nokia 9 ќе има Full Display со големина од околу 5,7 инчи, ќе работи со моќниот осум-јадрен Snapdragon 845 процесор, вертикална дуо камера и Android 8.0 Oreo оперативен систем.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}