Се појави и Sony Xperia XZ2 Pro со Full Display

Објавено на 13.02.2018 во НовостиСе појави и Sony Xperia XZ2 Pro со Full Display

Откако вчера прв пат пишувавме за новиот Sony Xperia XZ2 кој за прв пат се појави на неофицијален бенчмарк тест, сега по него следува и Sony Xperia XZ2 Pro моделот што укажува на тоа дека Sony Mobile има уште поголем адут кој го планира за хардверот на овој смартфон.

Sony Xperia XZ2 Pro засега е тестиран само за интернет HTML тест на поврзување и стабилност на конекција, па така многу од неговите подетални спецификации на хардверот нема детали, освен што се знае дека ќе има Full Display со размер од 18:9, Android 8.0 Oreo оперативен систем и дуо камера. 

Sony Xperia XZ2 Pro и Sony Xperia XZ2 најверојатно ќе бидат најавени за време на MWC 2018 во Барселона на крајот на месецот кога ќе следат многу подетални информации. 

 
Најнови телефони
 
 • Watch Edition Series 3
 • Watch Series 3
 • Watch Series 3 Aluminum
 • Watch Edition Series 2 42mm
 • Watch Series 2 42mm
 • Watch Edition Series 2 38mm
 • Watch Series 2 38mm
 • Watch Series 2 Aluminum 42mm
 • Watch Series 1 Aluminum 42mm
 • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}