Huawei P20 и P20 Plus одобрени и од TENNA

Објавено на 13.02.2018 во НовостиHuawei P20 и P20 Plus одобрени и од TENNA

Huawei го направи последниот чекор пред официјалниот финиш на подготовките за претстојните премиум смартфони Huawei P20 и P20 Plus кои сега се одобрени и прифатени од страна на кинеската комисија за комуникации TENNA.

Huawei P20 и P20 Plus официјално ќе бидат претставени на гламурозен настан во Париз во следниот месец. И двата модели ќе работат со осум-јадрениот Kirin 970 процесор кој ќе има поддршка за вештачка интелигенција и супер брза LTE конекција.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}