Huawei P20 и P20 Plus одобрени и од TENNA

Објавено на 13.02.2018 во НовостиHuawei P20 и P20 Plus одобрени и од TENNA

Huawei го направи последниот чекор пред официјалниот финиш на подготовките за претстојните премиум смартфони Huawei P20 и P20 Plus кои сега се одобрени и прифатени од страна на кинеската комисија за комуникации TENNA.

Huawei P20 и P20 Plus официјално ќе бидат претставени на гламурозен настан во Париз во следниот месец. И двата модели ќе работат со осум-јадрениот Kirin 970 процесор кој ќе има поддршка за вештачка интелигенција и супер брза LTE конекција.

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus
 


{}